JE Pistons - 990-2930-20-TSS - Wrist Pin 52 Series (1) .990 2.930 .200
Price
Quantity
pc
Delivery time approximately 7 - 15 day`s.
Pick-up point Vantaa0 pcs
Supplier's stock10 pcs
Available10 pcs
SKU
JEP990-2930-20-TSS
Product Images may differ from the actual product. Image may be a representation of this item.
The price includes any freight from the supplier to the Store
Product description
Wrist Pin - 52-Series - 0.990 in Diameter - 2.930 in Long - 0.200 in Thick Wall - Spiral Lock - Steel - Each
Additional information
jepistons.com
Vendor Part Number: 990-2930-20-TSS
Download JE Pistons Catalog
The approximate size of the packed product or the sales package is 87 x 27 x 26 mm.