JE Pistons - 990-2930-18-51S - Piston Pin .990 X 2.930 Straight Wall
Price
Quantity
pc
Delivery time approximately 7 - 15 day`s.
Pick-up point Vantaa0 pcs
Supplier's stock8 pcs
Available8 pcs
SKU
JEP990-2930-18-51S
Product Images may differ from the actual product. Image may be a representation of this item.
The price includes any freight from the supplier to the Store
Reviews
Overall rating ()
Product description
Wrist Pin - 51-Series - 0.990 in Diameter - 2.930 in Long - 0.180 in Thick Wall - Spiral Lock - Steel - Each
Additional information
jepistons.com
Vendor Part Number: 990-2930-18-51S
Download JE Pistons Catalog
The approximate size of the packed product or the sales package is 26 x 18 x 74 mm.