JE Pistons - 927-2750-17-93S - Wrist Pin 93 Series (1) 927 2.750 .180 139 Gram
Price
Quantity
pc
Delivery time approximately 7 - 15 day`s.
Pick-up point Vantaa0 pcs
Supplier's stock8 pcs
Available8 pcs
SKU
JEP927-2750-17-93S
Product Images may differ from the actual product. Image may be a representation of this item.
The price includes any freight from the supplier to the Store
Product description
Wrist Pin - 93-Series - 0.927 in Diameter - 2.750 in Long - 0.180 in Thick Wall - Spiral Lock - Steel - Each
Additional information
jepistons.com
Vendor Part Number: 927-2750-17-93S
Download JE Pistons Catalog
The approximate size of the packed product or the sales package is 26 x 26 x 77 mm.